Strategia pozyskania ruchu na stronę internetową

Gdy strona internetowa jest już funkcjonalna technicznie pojawia się pytanie jak pozyskać potencjalnych klientów lub użytkowników z internetu. Z odpowiedzią na to pytanie przychodzą nam takie sposoby jak pozycjonowanie strony internetowej – czyli pozyskiwanie użytkowników z wyszukiwarki Google. Czyli osoby wpisują dane frazy w wyszukiwarkę szukając informacji na jakiś temat. Im wyżej na danych frazach znajduje się nasza strona, tym więcej osób ją szukając odpowiedzi na swoje zapotrzebowanie. Innym rozwiązaniami jest działalność na social mediach, reklamy internetowe, działania medialne. Więcej możliwości promowania stron stron internetowych można znaleźć – https://www.intellect.pl/blog/sposob-promowac-strone-www-sieci

Sposób polegający na wyświetlaniu reklamy na stronie internetowej pochodzącej od wielu reklamodawców danej sieci afiliacyjnej, w której się zarejestrowaliśmy. Jeżeli mamy dosyć szerokie spektrum tematyczne to wystarczy nam jedna sieć afiliacyjna, jeżeli nie – to możemy potrzebować ich kilku. To dość popularny sposób na zarabianie na reklamach w internecie. Ranking sieci partnerskich można znaleźć tutaj.

Zamiast sieci partnerskiej możemy sami na własną rękę poszukać interesującego nas partnera, który byłby chętny na program partnerski firmy. To umowa polegająca na promowaniu danego produktu w zamian za prowizję. Umieszczamy wtedy reklamę partnera na naszej stronie. Rozliczamy się wtedy za przekierowania (pay-per-lead), kliknięcia (pay-per-click) lub zakończoną sukcesem sprzedaż (pay-per-sale) albo za samo umieszczenie banerów partnera. Często bywa tak, że nasze umówione pieniądze ze stawki są wypłacane po osiągnięciu określonego pułapu.

Google AdSense

System AdSense to narzędzie udostępnione przez firmę Google. Polega na rejestracji własnej strony w systemie i skonfigurowaniu miejsc, w którym będą się wyświetlać reklama. Reklamy są wyświetlane na podstawie preferencji i zachowań użytkowników. Program reklamowy AdSense jest prosty w obsłudze – potrzebujemy jedynie podać swoje dane, namiary strony www oraz konto bankowe na które będą wpływać pieniądze.
Więcej informacji o tym jak zarabiać na reklamach w internecie dzięki Google AdSense można przeczytać na serwisie whitepress : https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/151/google-adsense-i-alternatywa-wskazowki-dla-poczatkujacych

Sprzedaż reklam

Bardzo tradycyjna forma w której udostępniamy miejsce na naszej stronie pod reklamę. Dobrym pomysłem jest poinformować w widocznym miejscu, że świadczymy taką usługę np. poprzez wstawienie grafiki „w tym miejscu może być Twoja reklama”. Jest to cenna wskazówka dla potencjalnych reklamodawców, oraz niestresująca odpowiedź na pytanie „jak zarobić na stronie internetowej?”. Reklamodawca zwraca uwagę na to jaki masz ruch na stronie, stan techniczny, autorytet oraz społeczność.

E-mail marketing

Strona internetowa może posłużyć na jako miejsce do zdobywania adresów e-mailowch użytkowników, którzy wchodzą na naszą stronę. Dobrze jest czymś ich zachęcić do tego np. proponując unikalny artykuł, e-book czy rabat. Popularnie uważa się, że okienka pop-up zachęcające do zapisania się do newslettera są najlepszym źródłem pozyskania nowego pocztowego subskrybenta, ale wart zastanowić się, czy nie warto zachęcać w sposób mniej subtelny – czy to z boku strony internetowej, czy umieścić zachęcenie do zapisania się w swoich artykułach. E-mail dalej jest najlepszym narzędziem sprzedażowym w internecie, dlatego warto planować tym narzędziem kampanie.
Naturalnie nie zarabiamy tylko wysyłając same e-maile do subskrybentów. Musimy mieć coś mogą kupić, albo kogoś z z dostępem do produktów, który chciałby skorzystać z naszej bazy. Wszystko musi być zgodne z regulaminem, który zaakceptują i ustawą RODO. W późniejszej części artykułu napiszemy czym możemy handlować i jak zarabiać na stronie.

Artykuły i treści i linki sponsorowane

Wiele osób zastanawia się jak zarobić na blogu drugą wypłatę – dobrym sposobem jest udostępnienie miejsca na naszym blogu lub serwisie pod artykuły, treści sponsorowane lub linki. Jeżeli trzymamy się tematyki, która jest atrakcyjna dla firm to mogą chcieć one umieścić swoje treści, by zachęcić czytających do wejścia na ich strony. Dla reklamodawcy liczy się ruch na stronie, jej jakość, stan techniczny i autorytet. Dla blogerów, którzy mają dobrą reputację lub wiedzę to optymalny sposób na pomoc w marketingu innym firmom, a przy okazji generować przy tym zysk. Nie jest rzadka sytuacją, kiedy współpraca wchodzi na wyższy poziom i dana firma proponuje dołączenie do programu dla ambasadorów marki lub zostania ekspertem firmy. Z udostępniania miejsca pod artykuły i treści sponsorowane można zarabiać za pośrednictwem usługi https://www.whitepress.pl/

Strona jako katalog z linkami

Katalog to lista linków do stron, które powinny być powiązane z dziedziną jaką się zajmujemy. Często spotykamy się z katalogami regionalnymi dla lokalnych przedsiębiorców, ale nie ma przeszkody, żeby zorganizować katalog o bardziej wąskim temacie. Na katalogu zarabia się poprzez pobieranie opłat za uczestnictwo w nim firm, blogerów, portali, osób – ogólnie każdemu zainteresowanemu by na nim się znajdować i być powiązanym z jego tematyką. To bardzo dobra opcja na pasywne zyski z naszej działalności.

Handel stronami

Prowadzenie strony internetowej lub skupowanie domen na sprzedaż nie jest rzadką praktyką, a jeżeli znajdziemy chętnego kupca jest możemy uzyskać bardzo dużo pieniędzy. W dochodowej sprzedaży takich stron lub domen liczy się ruch, tematyka, nazwa domeny, historia strony, linki której do niej się odwołują, ilość zarejestrowanych użytkowników oraz branża. Zaletą takiej metody jest szybkość takiej transakcji. Handlować stornami możemy na serwisie Flippa https://www.flippa.com/

Produkty

Praca serwisu internetowego bardzo często związana jest z usługami jakie on świadczy. Jeżeli serwis zawiera w sobie dobre treści (content), ruch na stronie i oferuje produkty to użytkownicy mogą skorzystać z możliwości jakie daje biznes typu e-commerce i je kupić. Dobre możliwości na zarabianie pieniędzy z e-biznesu daje darmowe oprogramowania sklepowe do WordPress – https://woocommerce.com , nie każdy jednak produkt potrzebuje postawienia sklepu – prezentujemy krótką listę jak możemy zarabiać za pośrednictwem strony internetowej:

Produkty edukacyjne h3

Poprzez stronę internetową możemy sprzedawać videokursy, prowadzić webinaria albo organizować kursy w terenie. Zainteresowania tematyką lub branżą naszego serwisu mogą chcieć pogłębić swoją wiedzę z interesujących ich tematów, a odpowiedzią na ich ciekawość mogą być Twoje usługi.

Płatne eventy

Organizacja płatnych konferencji poświęconej tematyce serwisu to bardzo dobre i dochodowe przedsięwzięcie – szczególnie jeżeli planowane są płatne panele i za wejście jest opłata. Środki takie jak: renoma eventu, środki finansowe, media czy współorganizatorów możemy pozyskać dzięki długotrwałemu prowadzeniu serwisu i odpowiednich partnerstwach. Należy nastawić się jednak na to, że nie od razu będzie to możliwe, ale korzyści płynące z organizacji takich eventów są bardzo duże.

E-booki

Jeżeli zadajemy sobie pytanie „jak zarabiać na wiedzy?” to idealną odpowiedzią są elektroniczne lub papierowe wydania książek. Cała wiedzę jaką chcemy przekazać możemy umieścić właśnie w takich formatach, a nasze działania na stronie mają przyciągnąć, zainteresować oraz skłonić do kupna naszej książki.

Produkty

Tradycyjna sprzedaż produktów za pośrednictwem sklepu postawionego na naszej stronie.

Gry, aplikacje, oprogramowanie

Jeżeli zajmujemy się usługami z pogranicza usług IT to strona internetowa jest naszym głównym kanałem sprzedaży i informacji w internecie.

Gadżety h3

Jeżeli marka naszego serwisu staje się rozpoznawalna, a społeczność skupiona wokół niego rośnie to może pojawić się potrzeba zakupienia rzeczy związanych z naszym portalem. Koszulki, kubki, plakaty – jedyną granicą jest nasza wyobraźnia jakie rzeczy mogą ucieszyć użytkowników oraz pieniądze jakie chcą wydać nasi przyszli klienci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *